Kastamonu Hurdacı

Kastamonu Hurdacı Geri dönüşümün önemi her geçen gün biraz daha artmaktadır. Gerek kamu kurum ve kuruluşları, gerek belediyeler, gerekse de özel sektör kurumlarında geri dönüşüm kapsamında detaylı çalışmaların olduğu görülür. Bu faaliyetlerin artmasındaki temel sebep insanların bu kapsamda bilinçlenmesinin yanında büyük kuruluşların hammadde ihtiyaçlarıdır. Büyük sanayi kuruluşları için hammadde gideri önemli bir kalemdir. Hammadde ihtiyaçlarını geri dönüşüm malzemelerinden karşılayan kuruluşlar önemli oranda hammadde giderlerini de azaltmış olurlar. Bu sebeple Kastamonu Hurdacı her aşamanın hassas şekilde yürütüldüğü geri dönüşüm işletmeleri kurulmuştur. Geri dönüşüm işletmelerinin ihtiyaç duyduğu hurda malzemeler hurdacılar vasıtası ile karşılanır. Bu kapsamda sorumluluk bölgesinde hurda toplama işini gerçekleştiren Kastamonu hurdacı firmaları üzerine düşen gayreti fazlasıyla yerine getirir.

Kastamonu hurdacı 0535 027 69 17

Kastamonu Hurdacı Firmaları

Küçük bir şehir olması sebebiyle Kastamonu hurdacı firmaları yoğun şekilde bulunmaz. Şehir merkezinde bu işi profesyonel şekilde yapan birkaç hurdacı firması vardır. Söz konusu firmalar mahalle aralarında seyyar şekilde faaliyet göstererek vatandaşın elindeki hurda malzemeleri ücret karşılığında satın alır. Alınan hurda malzemelerin fiyatı cinsine göre farklılıklar gösterir. Fiyatlar kg hesabına göre belirlenir. Elinizde ne kadar çok hurda malzeme varsa o kadar çok gelir elde edebilirsiniz. Halk nazarında hurda malzeme olarak nitelendirilen malzemeler genellikle demir, bakır, alüminyum, kurşun gibi maddelerdir. Bunların yanında kâğıt hurda malzemelerin de hurdacılar tarafından yaygın şekilde alındığına şahit oluyoruz. Bu yazımızda sayılan hurda cinslerinin dışında ne tür hurda malzemeleri vardır size bunlardan bahsetmek istiyoruz.

Kastamonu Hurda Alımı Yapan Firmalar

Kastamonu hurda alımı yapan firmalar arasında fabrikaların artmasından kaynaklı fabrika yıkım söküm hurda malzemelerinin alındığını da görüyoruz. Fabrikaların yıkımı ve sökülmesinden kaynaklı bir kısım hurda malzemeler ortaya çıkar. Bu malzemeler fabrikaların kapanması ya da yeni teknoloji ile makine teçhizatların kurulmasından ortaya çıkar. Ortaya çıkan malzemeler hurdacılar tarafından yüksek fiyatlara satın alınır. Fabrika yıkım ve söküm işleri sonrasında ortaya çıkan hurda türleri oldukça geniş kapsamlıdır. Bu sebeple yapılan iş de geniş kapsamlı olarak karşımıza çıkar. Bu tür malzemelerin satımı esnasında en yüksek fiyatı veren firmaların tercih edilmesi çok daha avantajlı olacaktır. Fabrika yıkım söküm hurdası satılmak istendiğinde hurda sektöründe yer alan hiçbir firma bu teklifi geri çevirmek istemez. Yani mutlaka bu tür malzemeyi almak için can atacaktır. Çünkü hem satan hem de alanın kazanacağı para ciddi meblağlardır. Fabrika sökümü sonrasında tekstil, sanayi makineleri, demir kapı ve iskeletler, beton hurdaları ortaya çıkar. Söz konusu hurda çeşitleri kendi sınıfında yüksek getiri sağlayan malzemelerdir.

Kastamonu Hurda Sektörü

Hurda sektörü içerisinde yukarıda sayılan malzemelerin haricinde kalan hurda niteliğindeki maddeleri alan firmalar da vardır. Kastamonu genelinde faaliyet gösteren hurdacı firmaları genellikle her türlü hurda çeşidini satın alan firmalardır. Hurdacılar arasında sayıları az da olsa her türlü malzemenin alımını yapmayan hurda firmaları da vardır. Fakat çoğu firma hurdanın cinsini ve miktarını ayırt etmeksizin alım faaliyetini gerçekleştirir. Vatandaşın alış veriş yapmaktan hoşlandığı hurdacı firmaları her tür hurda malzemeyi alan firmalardır. Çünkü insanlar hurda çeşitlerini sınıf sınıf ayırarak depolarına istiflemezler. Söz konusu hurda malzemeler zaman içerisinde kendiliğinden oluşur. Depoya atılan kullanılmayan fırının yanına zaman içerisinde eskimiş merdaneli çamaşır makinesi derken bir de bakmışsınız yığınla hurda oluşmuş. Mahalleden hurdacının geçtiğini duyduğunuzda söz konusu malzemeler aklınıza gelir ve satıp para kazanmayı düşünürsünüz. Her cins malzemenin kendine göre fiyatlandırılması ile satın alınacak malzemelerden önemli oranda para kazanılabilir.

Kastamonu Hurdacıları

Hurdacılık sektöründeki hızlı gelişmelerden kaynaklı olarak Kastamonu hurdacıları sayısı da artış göstermiştir. Bu kapsamda sektör içerisinde iyi araştırma yaparak doğru firmanın bulunması son derece önemlidir. Sonuçta hurda malzeme satacak olan kişiler deneyimsiz sektör elemanları ile çalışmak istemez. Hal böyle iken hurda sektöründe araştırma yapmak bir tercihten ziyade bir zorunluluk halini almıştır. Bunun yanı sıra satış yapmak istediğiniz hurda firmasına elinizde bulunan hurda malzemelerinin cinsine göre fiyat belirlemesi yapmanız daha uygun olacaktır. Çünkü iletişime geçtiğiniz firma elinizde olan hurda malzemelerin tamamının alımını gerçekleştirmiyor olabilir. Bunun yanında müşteri iletişimi iyi olan ve yüksek fiyatlardan alım yapan firmaları tercih etmeniz menfaatinize olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir