İstanbul Hurdacı

İstanbul Hurdacı Türkiye’nin en büyük nüfusuna sahip koca bir sanayi şehridir. Aklınıza gelebilecek her türlü sektörün İstanbul’da geliştiği ve büyüdüğü söylenebilir. Bu alanda gelişen sektörlerden birisi de hurdacılık sektörüdür. İnsanların geri dönüşüm faaliyetlerini önemsemesi ve bu alanda bilinçli hareket etmesi neticesinde hurdacılık sektörü gün geçtikçe daha da yaygınlaşan bir işletme grubudur. Hurdacılık kapsamında yerleşim yeri ya da yerleşim dışından toplanan hurda malzemeler cinslerine göre ayrılmaktadır. Ve tekrar kullanıma hazır hale getirilerek piyasaya sunulmaktadır.

Söz konusu faaliyetin görülen ve görülmeyen birçok faydası vardır. Her şeyden önce insanların ev ya da işyerlerinde neden muhafaza ettiklerini bilmeden depoladıkları malzemelerden para kazanılmaktadır. Bunun yanında söz konusu malzemelerin çöpe atılmasından kaynaklı doğada bulunmaması gereken bir kısım malzemelerin ekosistemi bozmasına neden olmaktadır. Hurdacılık sektörü ile bu durum ortadan kalkar. Aynı zamanda işletmelerin hammadde ihtiyacı da hurda malzemelerin geri dönüşümü sayesinde büyük oranda karşılanır. İstanbul hurdacı sektörü bu hammadde maliyetlerinin azaltılmasına da önemli katkı sunmaktadır.

 İstanbul Hurda Firmaları

Hurdacı sektörünün özellikle son dönemde önemini artıran ve bu kapsamda yaygınlaşan bir sektör olduğunu söyleyebiliriz. Bu gelişmişliğin temelinde muhakkak insanların bu kapsamda bilinçlenmesi vardır. Bu durum da hurdacılık sektöründeki iş hacmini sürekli artırmıştır. Piyasada işini kaliteli prensipler çerçevesinde yapan birçok firma olduğu gibi sektöre yeni başlamış acemi firmaların olduğu da görülmektedir. Baktığınızda adına hurda diyebileceğiniz birçok malzeme vardır.

Söz konusu malzemeler cinsine göre ayıklandıktan sonra fiyatı ve önem derecesi belirlenir. Adına hurda dediğimiz tüm malzemeler aynı kıymette değildir. Doğal olarak söz konusu malzemelerin fiyatları da aynı seviyede tutulmaz. Özellikle bakır gibi kıymetli elementlerin hurda fiyatları oldukça tatminkâr düzeydedir. Bunun yanında kâğıt, kablo gibi malzemelerin fiyatının tüm hurda malzemelerden daha ucuz olduğu görülür. Bu kapsamda İstanbul hurda firmaları arasında da fiyat farklarının olduğuna şahit olabilirsiniz.

İstanbul Hurda Dünyası

Sektörün hızla büyümesinden kaynaklı olarak hurda sektöründe faaliyet gösteren firmaların sayısının da hızla arttığını söyleyebiliriz. Bu kapsamda İstanbul bir hurda cennetine döndü desek mübalağa yapmış olmayız. Firmaların sayılarının bu denli artması beraberinde rekabeti de getirmiştir. Firmaların rekabet alanlarının başında hurda malzemelere verilen fiyatlar gelir. Bunun yanında hurda malzeme satmak isteyen kişiler ellerinin altında sürekli ulaşabilecekleri hurdacıları görmek isterler.

İstanbul Hurda Alımı

İstanbul hurda alım firması olan şirketimiz sizlerden bulunduğunuz yere gelerek hurdalarınızı almaktadır. Hurdalarınız bulunduğunuz yerde hassas kantarlar ile tartılmaktadır. Bu sayede güvenle satışınızı tamamlayabilirsiniz.

Hurda satışı yapmak isteyen bireyler ellerindeki malzemeleri genellikle mahallelerde dolaşan seyyar hurdacılara satmayı tercih ederler. Bunun yanında hurda satmak isteyen kişiler hurda firmasından her türlü hurda malzemenin alımını yapmasını talep ederler. Bu kapsamda firmanın her türlü hurda malzemeyi alabilir nitelikte olması son derece önemli bir özelliktir. İstanbul hurda dünyası içerisinde doğru firmayı bulabilmek için biraz ayrıntılı çalışmanız gerekse de ilkelerine uygun çok sayıda firmaya mutlaka rastlayabilirsiniz.

İstanbul Hurda Sektörü

Sektör içerisinde firmalar arasında fiyat farklarının olduğunu ifade etmiştik. Söz konusu fiyatlar hurda malzemenin cinsine göre de farklılıklar göstermektedir. Doğal olarak bakır hurda ile kablo hurdanın fiyatı aynı değildir. Çoğu yerleşim yerinde hurda malzemeler belirli bir fiyat skalasına göre alınmaktadır. Tabi skala dışında hareket edip kendi fiyat politikası ile alım yapan firmalar da vardır. Sonuçta bu fiyatların ciddi bir kontrol mekanizması yoktur. Hurda satışı yapacağınız firmaları seçerken sadece fiyatını baz almamak gerekir. Firmanın size doğru bilgiler vermesi ve kaliteli bir ticaret anlayışı ile satış yapıyor olması olmazsa olmaz kurallar arasındadır. Hurda firması sürekli ulaşabileceğiniz nitelikte şeffaf bir işletme olmalıdır.

İstanbul Hurdacıları

İstanbul hurdacıları sayısına her geçen gün yeni bir firma eklenmektedir. Söz konusu firmaların sayısı her geçen gün artarken ayakta kalan firma sayısı hemen hemen sabittir. İşin erbabı olmuş ve düzgün nitelikte alım yapan firmaların sayısı çok da fazla değildir. Her sektörde olduğu gibi hurdacılık sektöründe de işletmenin dürüst bir anlayışla işini yapıyor olması son derece önemli bir kriterdir. Aynı zamanda alım esnasında müşteri doğru bilgilendirilmelidir. Hurda çeşitlerinin neler olduğunu çoğu insan bilmemektedir. Bu kapsamda müşterinin elinde olan değerli hurda malzemeye değersiz muamelesi yaparak ticaret anlayışına sığmayacak şekilde düşük fiyata alım yapmak uygun bir davranış değildir.

İstanbul hurda alım firması olan şirketimiz sizlerden bulunduğunuz yere gelerek hurdalarınızı almaktadır. Hurdalarınız bulunduğunuz yerde hassas kantarlar ile tartılmaktadır. Bu sayede güvenle satışınızı tamamlayabilirsiniz. Ancak hurdalarınız metal olmalıdır. Bu sayede geri dönüşüme katkınız büyük olacaktır. Ayrıca kendinize gelir elde edeceksiniz. Söz konusu hurdaların işlenmesi çevre için çok önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.